Volkswagen Golf I GTI 1983

Startbod

23.000,00 - 26.000,00

Kavelnummer: 164 - 68

Kaveltype: % BTW

De Volkswagen Golf GTI uit 1983 is het iconische sportieve topmodel van de praktische Golf, die het startsein vormde voor de populaire 'hot hatch' categorie en de basis legde voor de legendarische reeks Golf GTI generaties. De Golf I GTI 1983 wordt aangedreven door een 1,8-liter viercilinder motor met brandstofinjectie. Deze motor levert ongeveer 112 pk, wat destijds aanzienlijk was voor een compacte auto. Daarmee stonden de GTI-modellen ​​bekend om hun sportieve prestaties en wendbaarheid. Met zijn lichte constructie en krachtige motor biedt de Golf I GTI 1983 een levendige en plezierige rijervaring. Dit exemplaar is door de jaren heen door verschillende liefhebbers gerestaureerd, waarvan de laatste en huidige eigenaar onder andere een gedetailleerde herbouw van de motorruimte heeft uitgevoerd. Hierbij is met zeer veel oog voor detail te werk gegaan, bijvoorbeeld door het verkrijgen van de originele VW klemmen en bouten naast het gebruik van enkel OEM VW onderdelen. Ook het interieur is vernieuwd naar originele specificatie. Hiervan getuigt een grote map vol facturen, documentatie en werkzaamheden. Het resultaat is een prachtig gerestaureerde Golf I GTI die heerlijk rijdt en niet misstaat in een collectie. Om een goed beeld van de kavel te krijgen adviseren wij u naar de kijkdag te komen.