Mercedes-Benz Unimog 411 Italmotor 1963

Startbod

11.000,00 - 14.000,00

Kavelnummer: 156 - 38

Kaveltype: % BTW

Deze Mercedes Unimog U411 betreft een werkelijk uniek exemplaar, afkomstig uit Italie. De Unimog is orspronkelijk in 1963 naar Italie geëxporteerd als cabriolet en aldaar door Italmotor S.p.A getransformeerd naar de huidige gesloten cabine-variant. Volgens de twee Italiaanse broers die hem met veel toewijding hebben gerestaureerd in hun Unimog-werkplaatsje in Toscane, is het uit esthetische overwegingen geweest dat deze 'coachbuild' werd gerealiseerd. De toenmalige Mercedes-importeur Italmotor had geen vrede met de af-fabriek leverbare gesloten Westfalia-cabine en besloot een prototype te bouwen voor een mooier gelijnd alternatief. Het resultaat is een onmiskenbaar Italiaans ontwerp, met veel stijlelementen van bekende carrosseriebouwers van destijds. Het is ons niet gelukt informatie over een tweede exemplaar terug te vinden, wat deze bijzondere Unimog zeer zeldzaam en misschien wel uniek maakt. Op de website van het officiële Mercedes bedrijfsarchief is een zwart-wit foto zichtbaar van de toenmalige Italmotor S.p.A werkplaats in La Spezia. De Unimog zelf is uitgevoerd met de 30 pk variant van de 1,8 liter 4 cilinder diesel van Mercedes, die destijds in veel modellen van het merk werd toegepast, bijvoorbeeld in de Ponton. De motor is gekoppeld aan een versnellingsbak met 6 verzetten vooruit en 2 overbrengingen achteruit, samen met aftakassen voor en achter. De vierwielaandrijving laat zich handmatig inschakelen wanneer dat nodig is en als dat ook niet volstaat kan zowel in de voor- als achteras het differentieel geblokkeerd worden voor maximale tractie. Dit, in combinatie met de portaalassen, extreme veerwegen en oversized wielen, geeft de Unimog zijn legendarische offroad capaciteiten. Nog altijd is de Unimog wereldrecordhouder bij het bedwingen van steile hellingen. Tenslotte is deze Unimog voorzien van een hydraulische installatie met 2 dubbelwerkende ventielen voor het bedienen van hydraulische cilinders of het aandrijven van aangekoppelde werktuigen. Ook is een originele adapter voor bijvoorbeeld een sneeuwschuiver gemonteerd. Alle systemen aan boord zijn volledig werkend, zowel mechanisch, elektrisch als hydraulisch.
De Unimog verkeert in goede, recent gerestaureerde conditie. De registratiedocumenten zijn vervaagde kopieën van Italiaanse documenten. Om een goed beeld van de kavel te krijgen adviseren wij u naar de kijkdag te komen.