Rosengart LR4N2 Sedan 1937

Startbod

9.500,00 - 11.500,00

Kavelnummer: 155 - 17

Kaveltype: % BTW

Lucien Rosengart was aan het begin van de vorige eeuw een Franse fabriekseigenaar en ingenieur die een belangrijke geldschieter en producent van auto-onderdelen was voor oa Peugeot en Citroën. Na de productie van de in die tijd populaire cyclecars, besloot Lucien onder eigen naam Austin Sevens te gaan produceren in licentie. Deze succesvolle LR2 bleef in productie terwijl in 1931 de doorontwikkelde opvolger LR4 ook op de markt werd gebracht. Ondanks de industriële aard van de productie, was het productieaantal niet hoog te noemen. Na de Tweede Wereldoorlog werd het succes van de LR2 en LR4 niet meer geëvenaard. Uiteindelijk sloot het merk in 1955 de deuren. De hier aangeboden LR4N2 uit 1937 betreft een tweedeurs sedan, afkomstig uit een private Rosengart collectie. De auto is vlak voor de Corona pandemie in een Nederlande schuur aangetroffen na 30 jaar uit het straatbeeld te zijn verdwenen. De motor is lopend gemaakt, echter staat de auto inmiddels een jaar stil dus de werking moet gecontroleerd worden. Dat de motor los zit, is door de slinger makkelijk te bewijzen. De bekabeling en technische delen zouden door voornoemde technische aandacht nog naar behoren moeten werken. Interieur en exterieur zien er nog netjes uit, met enkele sporen van ouderdom behorend bij de aanzienlijke leeftijd. Er is een certificaat van het Duitse Rosengart Museum aanwezig, waarmee de herkomst wordt aangetoond. Het betreft hier een zeldzaam stuk automobielgeschiedenis, wat met enige technische aandacht weer een bijzondere blikvanger kan worden. Om een goed beeld van de kavel te krijgen adviseren wij u naar de kijkdag te komen.