Volkswagen Polo Targa Convertible GT 1993

By 29 juni 2020augustus 5th, 202049886

Estimate: € 15.500-18.500,-
Datum eerste toelating: 04-06-1993
Registratie: Duitse documenten
Chassisnummer: WVWZZZ80ZNW135403
Afgelezen km. stand: 17103 Km

Kavelnummer

49886-32

Startbod

€ 1.000,-

26-8-2020 vanaf 20:00 uur

Sommige auto’s zijn gewoon, sommige auto’s zijn interessant en sommige auto’s zijn uitzonderlijk. Deze Treser Polo GT is een van die uitzonderlijke auto’s. Walter Treser is stevig verbonden met de geschiedenis van deze auto. In zijn jeugd was deze man hoofd onderzoek bij Pirelli. Sinds 1976 leidt hij de ontwikkeling van speciale voertuigen bij Audi. Hij stond achter de ontwikkeling van de Audi 100 Quattro en hij was het die de auto zijn naam gaf. Sinds 1980 leidt hij het rallyprogramma in de Audi Sport-divisie. Later richtte hij zijn eigen bedrijf Walter Treser GmbH op, waarin verschillende opmerkelijke auto’s het levenslicht zagen, die nog steeds niet alleen interessant, maar ook relatief gewaardeerd zijn. De meeste zijn gebouwd op basis van Audi, slechts één had een VW-auto als basis. De enige auto was de Treser Polo GT, gebouwd op basis van de VW Polo, waarvoor je in 1993 18.500 DM in de basisversie betaalde. Walter Treser gebruikte een rechte 3F-motor met twee mogelijke vermogensvarianten, 55 of 75 pk. De verbouwing van de basisversie van Treser zelf kostte toen nog eens 16.000 DM. Tussen 1991 en 1993 werden er in totaal 290 geproduceerd, waarvan er slechts tien rechtstreeks uit de werkplaats van Walter Treser in Duitsland kwamen. Deze auto’s zijn een echte zeldzaamheid, ook omdat ze niet allemaal tot op de dag van vandaag bewaard zijn gebleven. Er zijn er naar schatting nog maar zes van over de hele wereld. Auto’s gemaakt in Duitsland zijn op het kofferdeksel gesigneerd door Karin Treser en deze handtekening is voorzien van een transparante sticker. Interessant is dat Walter Treser zo’n reputatie had dat de Treser Polo zelfs werd verkocht in een officieel Volkswagen-dealernetwerk met een fabrieksgarantie van twee jaar. Het koetswerk is interessant omdat het een verwijderbaar dakpaneel heeft, dat een targa creëert of het is mogelijk om de hele rest van het dak van de B-stijlen te verwijderen, waardoor een indrukwekkende cabriolet ontstaat. Beide verwijderde lichaamsdelen kunnen dan worden ingeklapt in de bagageruimte, die hier op is aangepast. De auto op de foto’s is een van de weinige auto’s die bewaard zijn gebleven in een volledig originele en onbeschadigde staat, praktisch in de staat van een nieuwe auto. Hij heeft slechts zeventienduizend kilometer gereden op de toerenteller en heeft zijn hele leven doorgebracht in de familie van Walter Treser. De auto heeft ook zijn complete historie en gegevens van de technische keuring waaruit blijkt hoeveel kilometers er in welke periode met de auto zijn geweest. Om een goed beeld van de auto te krijgen adviseren wij u naar één van de kijkdagen te komen.