Rosengart LR4 N2 Woody 1939

Startbod

16.000,00 - 19.000,00

Kavelnummer: 155 - 15

Kaveltype: % BTW

Lucien Rosengart was aan het begin van de vorige eeuw een Franse fabriekseigenaar en ingenieur die een belangrijke geldschieter en producent van auto-onderdelen was voor oa Peugeot en Citroën. Na de productie van de in die tijd populaire cyclecars, besloot Lucien onder eigen naam Austin Sevens te gaan produceren in licentie. Deze succesvolle LR2 bleef in productie terwijl in 1931 de doorontwikkelde opvolger LR4 ook op de markt werd gebracht. Ondanks de industriële aard van de productie, was het productieaantal niet hoog te noemen. Na de Tweede Wereldoorlog werd het succes van de LR2 en LR4 niet meer geëvenaard, waarna het merk in 1955 de deuren sloot. De hier aangeboden LR4N2 Woody is waarschijnlijk een one-off, een uniek exemplaar. Voorzien van een houten stationwagen opbouw maar zonder achterbank, is dit praktische exemplaar geschikt voor vrachtvervoer. Het in grote hoeveelheid aanwezige hout is duurzaam gelakt en in nette conditie. De lak begint op enkele plekjes tekenen van leeftijd te geven. Ook bijzonder zijn de period-correct Michelin banden, die nog in goede staat zijn. De Rosengart rijdt en remt goed, en kan dus op eigen kracht naar bijvoorbeeld oldtimer tentoonstellingen en evenementen gereden worden. Recent heeft de auto een tijdje stilgestaan, waardoor het nalopen van de techniek aan te raden is. Er is een certificaat van het Duitse Rosengart Museum aanwezig, waarmee de herkomst wordt aangetoond. Bij invoer in 1991 heeft de RDW per abuis het bouwjaar 1931 geregistreerd. Het daadwerkelijke bouwjaar van 1939 is geverifieerd door het Rosengart Museum. Om een goed beeld van de kavel te krijgen adviseren wij u naar de kijkdag te komen.