Ferrari 208 GTB Turbo 1983

Door 30 mei 2022juni 10th, 202264978

Ferrari 208 GTB Turbo 1983

Ferrari 208 GTB Turbo 1983
Estimate: € 82.000-93.000,-
Datum eerste toelating: 01-07-1983
Registratie: Roemeense documenten, inclusief Duits TÜV certificaat
Chassisnummer: ZFFKA10B000046519
Afgelezen km. stand: 3819 Km

Kavelnummer

64978-1

Startbod

€ 1.000,-

3-6-2022 om 17:00 uur
29-6-2022 vanaf 20:00 uur
Bekijk de veiling informatiepagina voor alle kijkdagen

De Ferrari 208 GTB werd geïntroduceerd om in te spelen op de toendertijd in Italië geldende belastingwet die auto’s belastte naar motorinhoud. Ferrari nam de 308 GTB en monteerde in plaats van de drieliter V8 een tweeliter V8. Dit maakte de sportwagen fiscaal veel gunstiger maar deed ook de prestaties afnemen. Om dit op te lossen monteerde Ferrari in de latere exemplaren een turbo, waardoor de 208 Turbo niet meer onderdeed voor de 308. Het explosieve karakter van deze turbomotoren wordt weleens vergeleken met dat andere vroege turbo icoon, de Porsche 930. Dit exemplaar werd in 1984 geleverd in Italië. De Modena rode lakkleur maakt met het beige sportinterieur een klassieke combinatie. Pronkstuk van het interieur is de prachtige ‘gated manual’ versnellingsbak die met veel gevoel in het volgende verzet klikt. Deze 208 is recent gerestaureerd en dat is te zien. De Ferrari verkeert in zeer goede staat, zowel optisch als technisch. De 208 wordt geleverd met veel documentatie en facturen, samen met een leuke folder, gereedschap en twee sets sleutels. Ook is er een op maat gemaakte afdekhoes aanwezig en een doos reserveonderdelen.