Citroën Traction Avant Six 1937 – No Reserve

By 19 maart 2021april 8th, 202155902

Datum eerste toelating:
01-07-1937
Registratie: Kopie registratiedocumenten Venezuela
Chassisnummer: 720939

Kavelnummer

55902-20

Startbod

€ 1.000,-

28-4-2021 vanaf 20:00 uur

De Citroën Traction Avant was een zeer innovatieve auto die vanaf 1934 door Citroën werd geproduceerd. Citroën was toen eigendom van Michelin die de Traction als testauto gebruikte voor de ontwikkeling van de toen baanbrekende radiaal banden. De Traction Avant werd geproduceerd, naar een ontwerp van André Lefèbvre en Flaminio Bertoni. Het was de eerste in serie geproduceerde auto met voorwielaandrijving (Frans: Traction Avant) en een zelfdragende carrosserie. Gedurende de periode 1934 – 1957 (in 1955 werd de DS geïntroduceerd welke in eerste instantie gebruik maakte van dezelfde motor) werden er in totaal 770.000 exemplaren geproduceerd. De Citroën Traction Avant werd gebouwd in drie Europese fabrieken, te weten Parijs (Frankrijk), Vorst (België) en Slough (UK).Ons exemplaar werd voor het eerst geregistreerd in 1937 en is afkomstig uit Portugal. Het bijzondere aan deze Traction Avant is dat deze auto is uitgerust met de begeerlijke 6 cilinder. Het betreft hier een Citroën Traction Avant die dient te worden gerestaureerd. De basis is goed, het chassis en de carrosserie behoeven aandacht maar zijn vrij van significante roest. De motor draait rond maar om de motor het beste tot zijn recht te laten komen is een uitgebreide service aan te raden. In het interieur ontbreekt de achterbank maar het dashboard is nog compleet qua klokken en onderdelen. Zoals altijd bij een restauratie van dit soort dient u er rekening mee te houden dat er mogelijk een paar onderdelen ontbreken. Voordeel is wel dat deze nog goed verkrijgbaar zijn. Alles bij elkaar mag de Citroen er misschien wat ‘ruw’ uit zien, de basis is meer dan prima. Om een goed beeld van de auto te krijgen adviseren wij u naar één van de kijkdagen te komen.