Ga naar de hoofdinhoud

Volkswagen Westfalia Camper 1.6L 1967

Door 24 maart 2021april 3rd, 202155557

Estimate: € 59.000-65.000,-
Datum eerste toelating: 01-07-1967
Registratie: Amerikaanse documenten alle invoerrechten en BTW zijn betaald
Afgelezen km. stand: 77014 Miles
Kleur: Crème

Kavelnummer

55557-1

Startbod

€ 1.000,-

14-4-2021 vanaf 20:00 uur

Deze Volkswagen Type 2 Westfalia Camper is een bijzondere en iconische verschijning. Hij bevindt zich in een rijdende conditie. Het betreft een oudere restauratie. Het exterieur bevindt zich in een overall nette conditie en kenmerkt zich onder andere door de dakrail. Het interieur oogt overall goed en kenmerkt zich door alle facetten van een camper. Leuk zijn alle attributen die bij de auto komen, zoals een picknickmand, dakkoffers, hengels en een radio. De kleurkeuze is een historische tint van ivoor met contrasterende bruine en lichthouten interieurafwerkingen. Tot 6 jaar geleden zijn er veel werkzaamheden uitgevoerd, zoals onder meer een complete revisie van het remsysteem, aandacht voor het ontstekingssysteem en de in 2015 herbouwde carburateurs. Betreffende het Type 2 model: Het Type 2 concept is gecrediteerd aan de Nederlandse importeur Ben Pon. Zijn eerste schetsen dateren uit 1947, maar de productie moest wachten tot maart 1950, toen VW de vraag naar de basiskever inhaalde. Vanaf 1951 bood VW een officieel goedgekeurde camperombouw aan door Westfalia-werke van Franz Knöbel & Söhne in Rheda-Wiedenbrück, Duitsland. Gebouwd als een busje, zowel met als zonder zijruiten achter, kwam het ook als pick-up of een volledig uitgeruste camper, en er werden talloze aftermarket-ombouwingen gemaakt zoals lijkwagens, ambulances, politiebusjes en gebruik bij de brandweer. Om een goed beeld van de auto te krijgen adviseren wij u naar één van de kijkdagen te komen.