Edsel SW 1958

By 3 september 2018 36900

Edsel SW 1958

Edsel SW 1958
Estimate: € 34.000-39.000,-
Datum eerste toelating: 30-6-1958
Registratie: Amerikaanse documenten, BTW en invoerrechten zijn voldaan
Aanvullende documentatie aanwezig: Ja
Afgelezen km. stand: 1.505 Miles
Kleur: Groen
Werking van het voertuig: Motor kon worden gestart

Unieke Edsel Bermuda van 1958. Het betreft hier een zeldzame Edsel Bermuda die alleen in het introductie jaar (1958) beschikbaar was. Edsel Bryant Ford, zoon van Henry Ford en president van Ford Motor Company richtte het merk Edsel op. De Bermuda beschikte over het hoogst mogelijk uitrustingsniveau binnen het merk Edsel en was dus voorzien van werkelijk alle opties. Naast het zéér luxe interieur werd de auto aan de buitenkant voorzien van ‘Woody’ panelen en frames. Het kenmerk voor stationwagon modellen geproduceerd door Ford en Mercury. De Bermuda kwam in 6 of 9-zits configuratie. Dit betreft een 6 persoons waar er maar 1.456 van zijn gemaakt. De 58’er Edsels hadden unieke boemerangvormige achterlichten. Echter veroorzaakte de vorm van de achterlichten problemen wanneer het gebruikt werd als richtingaanwijzer. Het linker achterlicht leek vanaf een afstand een naar rechts wijzende pijl en vice versa. De nieuwere modellen die na de Bermuda kwamen hadden deze achterlichten niet meer. Alle stationwagon’s zijn voorzien van het Edsel Ranger 361cu (5.9) V8 motorblok zo ook deze Edsel. Dit exemplaar is uitgevoerd met de zeldzame ‘Teletouch’ automatische transmissie. De automaat word dan bediend doormiddel van knoppen die in de stuurnaaf zijn geplaatst. Een bijzonder zeldzame optie. De auto is in het verleden gerestaureerd en technisch gereviseerd en verkeert in een goed verzorgde conditie. Het lakwerk is keurig en de passingen van het plaatwerk zijn goed. Het kleurenschema is prachtig, zeker met de vele chromen details. Zelden komen wij er een tegen. Kortom, een unieke Amerikaanse stationwagon die slechts 1 jaar is geproduceerd. Om een goed beeld van de auto te krijgen adviseren wij u naar één van de kijkdagen te komen.